zrobić datę termin

Pożyczki pod kredytów hipotecznych

Jakie prawa ma pracownica w ciąży?

Publié le 22/08/2016, par shippee14,

Pracującej kobiecie, które jest w ciąży przysługują dodatkowe prawa. Warto je poznać. Pracodawca musi przestrzegać tych praw już od momentu jak otrzyma od pracownicy zaświadczenie, które będzie potwierdzać ciążę.

Pracownica w ciąży na prawo zrobić sobie przerwę w pracy, w przypadku gdy musi zrobić zlecone przez lekarza badania. (których nie może wykonać w innych godzinach). Pracodawca nie może jej tego zabronić w żadnym wypadku. Oczywiście, za czas nieobecności kobiety należy się prawo do wynagrodzenia. Dodatkowo jeżeli jej dotychczasowa praca wiązała się z delegacjami (lub pracodawca chciałby wysłać kobietę na delegację), w tym przypadku, kobieta ma prawo odmówić, a pracodawca musi znaleźć zastępstwo, a kobiecie przydzielić inne obowiązki. Obwiązki te powinny być bardzo zbliżone do tych, które miała do tej pory. Bardzo ważny jest także fakt, że prawo pracy (http://kancelaria-cieslak.pl/prawo-pracy) chroni kobiety w ciąży przed utratą pracy. Pracodawca nie może więc wypowiedzieć umowy o pracę.

Pracownica w ciąży nie może pracować w godzinach nadliczbowych oraz w porach nocnych. Jej praca nie powinna być niebezpieczna oraz zagrażająca życiu dziecka. Kobiety  niestety często nie znają wszystkich swoich praw. Na stronach internetowych można znaleźć mnóstwo informacji dotyczących kobiet w ciąży. Blog prawny zawiera bardzo dużo rzetelnych porad, a osoby prowadzące takie blogi mają zwyczaj wieloletnie doświadczenie. Można tam poczytać również ma tematy związane między innymi z urlopem macierzyńskim.

 

Commentaires

Ajouter un commentaire

Où suis-je ?


Mes albums photos

Liens à voir

Archives

Mes amis

Derniers articles

Recevoir les actus du blog